Erva isminin Kurna-ı Kerim'deki anlamı nedir? Erva ismi anlamı...

Erva ismi, son dönemlerde popürlerleşmeye başlayan kız isimleri arasındadır. Peygamber Efendimiz (s.a.s)'in halasının ismi olması ve taşıdığı anlam zenginliği bakımından aileler tarafından tercih edilmektedir. Peki Erva ismi Kuran-ı Kerim'de geçiyor mu? Erve ismini ne demek?

Erva isminin Kurna-ı Kerim'deki anlamı nedir? Erva ismi anlamı...
Erva isminin Kurna-ı Kerim'deki anlamı nedir? Erva ismi anlamı...
GİRİŞ 10.06.2021 10:28 GÜNCELLEME 10.06.2021 10:28
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Son günlerde özellikle İslam hassasiyeti olan ailelerin kız çocuklarına Erva ismi verildiği görülmektedir. Erva, Peygamber Efendimiz (s.a.s)’in halasının, Hz. Osman’ın annesinin isimleri olması ve anlam bakımından da oldukça zengin olması anne babalar tarafından kız çocuklarına verilmesine neden olmaktadır.

Erva İsminin Anlamı

Arapça Kökenli olan Erva, dişi dağ keçisi anlamındaki urviyye kelimesinin çoğuludur. Erva’nın anlamı ise yiğit ve cesur kimse; susuz kalanlara su veren güzel kız, zarif, naif, çok güzel genç demektir. Erva ismine sahip olanlar iyi huylu, güzel ahlaklı, yumuşak başlı ve yüce gönüllü; hedeflerinden vazgeçmeyen, çalışkan kişilerdir. Anlam bakımında oldukça zengin ve güzel bir isim Erva, Kuran-ı Kerim’in hiçbir suresinde geçmemektedir.

YORUMLAR 1
  • ROSE 7 ay önce Şikayet Et
    bilmem
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan tarihi gelişmeyi duyurdu: Atmaca tam isabetle vurdu! İşte o anlar
Erdoğan talimat vermişti, Bakanlık Burhaniye'de kentsel dönüşüm için harekete geçti