CHP yine şaşırtmadı! Olmayan vazoların hesabını sordular

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın TBMM'ye taşıdığı sözde kayıp vazoların aslında hiç olmadığı ortaya çıktı. Milli Saraylar Başkanlığı sözde haberi yalanlarken hukuki yollara başvurulduğunu açıkladı.

CHP yine şaşırtmadı! Olmayan vazoların hesabını sordular
CHP yine şaşırtmadı! Olmayan vazoların hesabını sordular
GİRİŞ 16.06.2021 16:47 GÜNCELLEME 16.06.2021 16:53
Bu Habere 107 Yorum Yapılmış

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlı Dolmabahçe Sarayı’nda muhafaza edilen, Osmanlı Padişahı Sultan Abdülmecid’den kalma, her biri ağırlığı 46 kilogram olan som altından 2 vazonun kayıp olduğunu iddia ederek TBMM'ye soru önergesi verdi.

İDDİA EDİLEN VAZO HİÇ BİR ZAMAN ENVANTERDE  OLMADI

Tanal'ın iddiasına cevap en yetkili kurumdan geldi. İddiayı net bir dille yalanlayan Milli Saraylar Başkanlığı, "Milli Saraylar’ın envanterinde “46 kilogram ağırlığında som altından 2 adet vazo” hiçbir zaman var olmamıştır. Tanal'ın soruları  soruları anlamsız ve art niyetlidir." açıklamasında bulundu.
 

CHP'li Mahmut Tanal 'banklar sökülmüş' dedi, gerçek çok farklı çıktıCHP'li Mahmut Tanal 'banklar sökülmüş' dedi, gerçek çok farklı çıktı


Milli Sayarlar Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle;

Milli Saraylar Başkanlığı, 16 Haziran 2021 tarihinde CHP Milletvekili Mahmut Tanal’ın Dolmabahçe Sarayı ile ilgili kamuoyunu yanıltma amaçlı, mesnetsiz ve kasıtlı iftiraları üzerine açıklama yapma gereği duymuştur.

ANLAMSIZ VE ART NİYETLİ İDDİALAR

Milli Saraylar’ın envanterinde yer alan 300 bini aşkın taşınabilir tarihî eserler içerisinde iddia edildiği gibi “46 kilogram ağırlığında som altından 2 adet vazo” hiçbir zaman var olmamıştır. Doğal olarak eser var olmadığı için, hiçbir zaman Tanal’ın iddia ettiği gibi tefriş ve sergilemede de yer almamıştır. Bu nedenle, “Vazolara ne oldu?”, “Vazolar kaçırıldı mı?” soruları da anlamsız ve art niyetlidir.

HUKUKİ YOLLARA BAŞVURULDU

Milli Saraylar, geçmişte olduğu gibi bugün de sorumluluğundaki tarihi ve kültürel hazineleri koruma ve en iyi şekilde geleceğe aktarma konusundaki hassasiyetini kararlılıkla sürdürecektir. Söz konusu iddialarla ilgili hukuki yollara başvurulmuştur,
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.  

YAZDIR
YORUMLAR 107
 • sezayi 1 ay önce Şikayet Et
  atların izini bulamadında it izinde olmayan vazolarla hesapmı soruyorsun?faytonlar boş kaldı konsollarına vazomu arıyorsun?kayıp atlar faytonlara harekat ettiremezler.varsın konsollar olmayan vazosuz kalsın.
  Cevapla
 • kızılelma 1 ay önce Şikayet Et
  mayaları bozuk. Allah ıslah etsin. Bunlar adam olmayacak
  Cevapla
 • Galip 1 ay önce Şikayet Et
  Ulan siz ne yalancı,utanmaz ve şeref yoksunu mahluklarsınız be!....
  Cevapla
 • Gökmen 1 ay önce Şikayet Et
  Aynen öyle
  Cevapla
 • Arif 1 ay önce Şikayet Et
  Yavuz hirsiz ev sahibi bastirir derler, bunlar da tam bu deyime yakisan tipler. Hirsizligi, arsizligi, yalan, hainlig en iyi bilenler bunlar. Rabbim serlerinden korusun. Sadece muslumanlari degil, butun kainati bunlarin serrrinden korusun Insallah.
  Cevapla
 • Dadaş 25. 1 ay önce Şikayet Et
  Rabbim kimseyi verdiği akıldan ayırmasın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
20 TL'ye alıp 125 bin TL'ye sattı! Sosyal medyada gündem oldu
Tokyo 2020'de ilk madalyalarımız geldi!