İstifa ve ifşanın ardından CHP'nin içler acısı yüzü!

Yeni Akit yazarı Murat Alan, Kılıçdaroğlu’nun avukatlığını yapan Mustafa Kemal Çiçek'in istifası sonra çok konuşulacak ifşasını değerlendirdi. Alan, "dürüst namuslu siyaset vaat ediyoruz” diyen CHP’nin içler acısı durumunu yazdı.

İstifa ve ifşanın ardından CHP'nin içler acısı yüzü!
İstifa ve ifşanın ardından CHP'nin içler acısı yüzü!
GİRİŞ 11.06.2021 12:06 GÜNCELLEME 11.06.2021 12:06
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Yeni Akit yazarı Murat Alan, bugünkü "Yüzde 21, yüzde 23’ten büyük mü Bekir Bey?" başlıklı yazsında, Kılıçdaroğlu’nun avukatlığını yapan Mustafa Kemal Çiçek'in istifa ve ifşasını değerlendirdi.

Murat Alan'ın bugünkü köşe yazısı şöyle:

"Ne yazayım acaba diye düşünürken Sözcü’yü gördüm..

Şahane bir makara konusu var..

“İktidara talibiz”, “dürüst namuslu siyaset vaat ediyoruz” diyen CHP’nin içler acısı durumunu da ortaya koyuyor.

Sadece CHP’nin de değil, anketçilerinin, medyasının kirli yüzünü deşifre ediyor. 

Ama önce bir flashback yapalım, yani geriye dönüp olayları hatırlayalım.

Üniversitede kurgu hocasına sormuştum, bu flashback terimi dahil, “ezberleyin” dediğiniz 900 yabancı sözcük nerede, ne işimize yarayacak ki..

“Ooo olur mu çok önemli her yerde kullanacaksınız” dedi..

15 yıldır bu işi yapıyorum, hiç işime yaramamıştı..

Ta ki bugüne kadar..

CHP tüzel kişiliğinin ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatlığını yapan Mustafa Kemal Çiçek, geçtiğimiz mayıs ayında parti yönetimini yerden yere vurmuş ve çeşitli iddiaları gündeme getirerek parti üyeliği dahil tüm görevlerinden istifa etmişti.

Ama ne istifa..

İstifa ederken de ana muhalefet partisinin içinde bulunduğu bataklığı ifşa etmişti.

Ama ne ifşa..

“Son 3 yılda sorumsuzca harcanan 650 milyon lira var. Önemli bir kısmının kimlere, hangi yayın organlarına, anket-araştırma şirketlerine verildiğini soramamak siyasi ahlaksızlığın ve vicdansızlığın tam da kendisidir. Birilerinin yüksek maaşlar ile danışmanlıklara getirilmesi; yüksek maaşlı personel transferi yapılması; sadece sosyal medya belediyeciliği yapanlardan fayda gelmesi mümkün değildir” diyor Çiçek..

İstifa mektubu zehir zemberek. 

Parti kaynaklarının çarçur edildiğini, özellikle Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimini destekleyen birtakım medya organlarına bu paraların dağıtıldığını söylüyor. Bazı anket firmalarına sırf CHP’yi önde göstermek için ya da AK Parti seçmenine algı operasyonu çekmek için kaynak aktarıldığını, sonucu önceden belirlenmiş sipariş anketler yaptırıldığını ifade ediyor. Bu amaçla CHP’nin 650 milyon lirasının harcandığını kaydediyor.

Skandal değil mi?

Rezalet değil mi?

CHP’nin çalkalanması gerekmez mi?

650 milyon gibi devasa bir parayla beslendiği iddia edilen gazeteler ve gazeteciler kim merak etmiyor mu kimse?

Sipariş anketler hazırlayan anketçilerin kim olduğunu merak etmiyor musunuz?

Bu kadar flashback yeter..

Dün Sözcü gazetesine bakarken (okumak için bakmam Sözcü’ye, her sabah Manşetlerin Dili’nde yalanlarını yüzlerine vurmak için inceliyorum o açıdan) 4. sayfada bir haber gördüm.

Konda Genel Müdürü Bekir Ağırdır, T24 isimli (daha önce Fuat Avni’nin montaj kasetlerini yayınlayan site..) Balbay günlüklerini patlatan siteye konuşmuş ve Sözcü de hemen alıp haber yapmış..

Başlık şu: “AKP’nin çekirdek oyu %23’e indi”

Sedat Peker videoları yayınlanınca AK Parti çekirdek tabanından oy kaybetmiş..

NTV, CNN, Habertürk’te bolca bilimsel seçmen verisi paylaşır Bekir Bey..

Ombudsman gibi çıkıp, halkın siyasi tercihlerinin değişimini anlatır.

Ama bakın ben Bekir Bey’in nasıl yalan söylediğini deşifre edeyim size..

Nasıl algı yönetimi yaptığını anlatayım size..  

Hadi bir flashback daha yapalım..

Sene 2018..

Hani CHP, İP, SP, HDP ve diğerlerinin toplanıp Türkiye’yi 5 parçaya bölen federasyon anayasasını konuştukları Tü-Ses var ya?

Hatırladınız mı?

İşte o Tü-Ses bir rapor hazırlatıyor.

Kime dersiniz?

Dünkü Sözcü’de “AKP’nin kemikleşmiş oyları %23’e düştü” diyen Konda Genel Müdürü Bekir Ağırdır’a..

Bekir Bey de o raporu CHP Parti Meclisi’ne götürüp sunum yapıyor.

Raporun başlığı “2019’a Doğru Stratejik Değerlendirmeler”..

Parti meclisi oturup dinliyor, Bekir Bey anlatıyor:

“Türkiye’de seçmenin yüzde 45.3’ü hiçbir siyasi partiye aidiyet duygusu taşımıyor, çalışmaya göre AK Parti’nin çekirdek seçmeni yüzde 21.6,  CHP’nin çekirdek seçmeni yüzde 4.8, HDP’nin çekirdek seçmeni ise 5.2..”

İzninizle ağzımı hafiften bozmak istiyorum..

Ulan dün Sözcü’de “AKP’nin kemik oyu yüzde 23’e düştü” diyen sen değil misin?

2018’de yüzde 21.6’ymış senin anket şirketine göre..

Bu nasıl düşme, yüzde 1.4 artmış AK Parti’nin çekirdek oyu?

Desene videoların olumsuz bir etkisi olmamış, aksine kitleyi daha da kenetlendirmiş.

Konuşsana, “Yahu 19 senedir iktidarda olan bir parti Türkiye’nin bütün partilerinin çekirdek oyundan daha fazla bir çekirdek oya sahip” desene..

Diyemez..

Çünkü CHP’nin avukatı Mustafa Kemal Çiçek, ‘650 milyonu araştırma şirketlerine masa başı anketler hazırlasınlar diye verdiler’ dedi..

O şirketler masa başı düzmece anketler hazırlayacak, Saman Medyası da beslendiği CHP’den aldığı paralarla, o düzmece anketleri manşetlere çekip, algı operasyonu yapacak.

Bize de, sizin bu iğrenç yalan şebekenizi ifşa etmek düşecek.

Allah razı olsun Bilal Hocam; zorla ezberlettiğin (flashback) terimler olmasa, bu düzenbazlığı ifşa ederken çok zorlanırdım.

Selametle.. "

KAYNAK: YENİ AKİT GAZETESİ
ETİKETLER
tüs-ses
YAZDIR
YORUMLAR 23
 • hasan 1 ay önce Şikayet Et
  Yeminli din düşmanı bunlar kamuoyu böyle düşünüyor diye din düşmanlarının isteklerini sıralayan fikret bila gibi bekir ağırdır kendi isteklerini sıralamış nursuz renksiz nefret dolu androidler..
  Cevapla
 • dede 1 ay önce Şikayet Et
  çhp yi yemişler .birde başa gelseler devleti iflas eder.650 milyon nerde.
  Cevapla
 • iii 1 ay önce Şikayet Et
  Bunlar ikili oynuyor. Kendi seçmenlerinin okuduğu izlediği medyada düzmece anket yayınlıyor hem onları sonraki seçime kadara avutuyor elinde tutuyor hem de ak parti seçmeni etkilenirse ordan biraz oy gelir diye hesaplıyorlar. Beklentiye giren kendi seçmeni sandıktan patisi çıkamayınca da öfkelenecek sokağa çekmek daha kolay olacak. Sandıktan çıksa da çıkmasa da bir şekilde düzmece anketler işine yarayacak. Bu kadar kafan çalışıyorsa biraz hizmete çalıştırsan o kafayı millet seni de seçer bu tür oyunlara gerek kalmaz para da dökmek zorunda kalmazsın.Adamın derdi iktidara gelmek değil partinin parasını söğüşlemek oy veren seçmeni avutmak idare etmek.
  Cevapla
 • Karadenizli 1 ay önce Şikayet Et
  Özet olarak chp'nin (özellikle küçük harflerle yazdım) çünkü küçülmüştür, alçalmıştır Atatürk'ün ilke ve inkilaplarından uzaklaşmıştır. Siyaset yapmak yerine kendilerinden olmayanları ahmak ve geri zekalı olduğunu zannedecek kadar basit ve akla ziyan siyaset ise tabi ki bu yapmaya başlamıştır. (Anket firmaları (sözde anketçilere) milyonlar verip aklı selim insanların akıllarıyla oynamaya kalkmaktadır. En büyük ahmaklar ordusu da üst kadrolarından başlayarak aşağılara kadar inmektedir. Yaptıkları her şey ortaya çıkarılıp kanıtlanabilse ilk kapatılacak partidir. Akılların almadığı ne dolaplar ne dümenler çevirdikleri ....
  Cevapla
 • Dogru 1 ay önce Şikayet Et
  Atatükten sonra orayi isgal eden Bunlara da Masonlar chp si denir o yüzden hicbirsey kanitlanamaz o yüzden de bunlarin her ülkeden dostlari var Biden gibileri ve bu dostlarini da cok korurlar
  Cevapla
 • niksarlı 1 ay önce Şikayet Et
  Allah daha beter etsin..rabbim ERDOĞAN ve BAHCELİYye uzun ömürler versin..
  Cevapla
 • Paşa 1 ay önce Şikayet Et
  Bedava para işte böyle çar_çur ediliyor.Hazineden partilere milyarlar aktarmanın bir mantığı var mı?Belediyeler halkın sırtından kotardığı paraları nasıl savurdukları malum...Hesap soran mı var?Misafir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Günlerdir söndürülemiyor! Çok sayıda ev küle döndü
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum