CHP'deki tecavüz skandalında ikinci perde!

CHP’li Didim Belediye Başkanı Ahmet Atabay’ın iş istemeye gelen kadına tecavüz ettiği iddiasıyla ilgili verilen “Kovuşturmaya yer yoktur” kararını, kadın hâkim kaldırdı. Soruşturma sil baştan yapılacak.

CHP'deki tecavüz skandalında ikinci perde!
CHP'deki tecavüz skandalında ikinci perde!
GİRİŞ 11.06.2021 16:34 GÜNCELLEME 11.06.2021 16:40
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Aydın'da kendisine iş istemeye gelen S.T.'ye meclis üyesi arkadaşının çiftliğinde alkol ve uyuşturucu vererek tecavüz etmekle suçlanan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ile ilgili soruşturmada verilen 'Kovuşturmaya yer yoktur' kararı kaldırıldı.

Mağdur kadın S.T.'nin avukatı Murat Sultansu'nun ünlü sanatçı Zerrin Özer'den alıntı yaparak Söke Sulh Ceza Hâkimliği'ne yaptığı itiraz kabul edildi. Söke Sulh Ceza Hâkimi Ebru Ümüş Çevik, Didim Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmayı eksik delil toplayarak tamamladığı gerekçesiyle "Kovuşturmaya yer yoktur" kararını kaldırdı.İFADELER YENİDEN ALINACAK

Kararda, adeta hukuk dersi veren ve Cumhuriyet Savcısı'nın görevlerini tek tek sıralayan Hâkim Çevik, mağdur S.T.'nin yeniden çağrı yapılarak Cumhuriyet Savcısı huzurunda yeniden ifadesinin alınması, olayın ilk yaşandığı tarihin gün-ay-yıl olarak belirlenip, bu tarihte hangi numarayı kullandığı ve şüphelilerin hangi numaradan aradığının sorulması, olayın ilk yaşandığı tarih ve sonraki zaman aralığında şüphelilerin kullandığı telefon numaralarının UYAP kaydı ve benzeri yollarla tespit edilmesini istedi.

Bu kararla, Didim Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı genişleterek yeniden yapıp dosyayı Söke Sulh Ceza Hâkimliği'ne gönderecek. Söke Cumhuriyet Başsavcılığı da Başkan Atabay ve diğer şüpheliler hakkında iddianame hazırlayacak. İddianame kabul edilirse de Söke Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacaklar.

'HÂKİM HUKUK DERSİ VERDİ'

Sabah'a konuşan S.T.'nin avukatı Murat Sultansu, "Söke Sulh Ceza Hâkimliği, Didim Cumhuriyet Başsavcılığı'na, 'Yeni soruşturma numarası açma. Eksikleri topla ve dosyayı bana gönder' demiştir. Kararda basit şüphe olması durumunda dahi iddianamenin düzenlenerek dava açılması hususunda CMK'deki hükümleri dayanak göstermek suretiyle Didim Cumhuriyet Başsavcılığı'na hukuk dersi vermiştir" dedi.

KAYNAK: SABAH
YORUMLAR 20
 • Abdullah 1 ay önce Şikayet Et
  Namussuzlar namusun kıymetini bilmez.
  Cevapla
 • yazık 1 ay önce Şikayet Et
  Aldıkları belediyelerde çalışanları işten atıp yenilerini işe alıyorlar. O yeni işe girenlerin başına kim bilir neler geliyor. Allah muhafaza.
  Cevapla
 • Malazgirt...71 1 ay önce Şikayet Et
  "Kovuşturmaya yer yoktur " diyen Hakim görevden alınmalı....
  Cevapla
 • Arif 1 ay önce Şikayet Et
  Mahkeme kararını savcı vermez, mahkeme kararlarını hakim verir.
  Cevapla
 • M~e~t~o 1 ay önce Şikayet Et
  Savcı Savcı Hakim değil
  Cevapla
 • eci 1 ay önce Şikayet Et
  söylenecek çok şey varda..yazılamıyor..konuşulamıyor..susuluyor..ama şu gerçek kimse kazık çakmadı dünyaya..dünya hayatı çoook kısa sadece algılayamıyoruz..elbet ki herkesin ifade zamanı gelecek..Allahım sen herşeyi gören bilen işitensin
  Cevapla
 • adalet ölmüş 1 ay önce Şikayet Et
  didim chp nin ya hakimde ondandır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Uludağ'da kaybolan kadın 3 gün sonra sağ bulundu! Yaşadıklarını anlattı
Erdoğan: Sonuna kadar izledim, çok duygulandım...