ABD Başkanı Biden'dan aşı sözü

ABD Başkanı Biden, "Aşı üretimimizi artıracağız, böylece diğer ülkelere de yardımcı olabiliriz" açıklamasında bulundu.

ABD Başkanı Biden'dan aşı sözü
ABD Başkanı Biden'dan aşı sözü
GİRİŞ 03.05.2021 21:44 GÜNCELLEME 03.05.2021 21:45
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Joe Biden, Virginia eyaletine yaptığı ziyaret sırasında, dünyadaki diğer ülkelere de yardımcı olmak adına yeni tip corona virüs (Covid-19) aşılarının üretimini artırma sözü verdi.

Biden, Virginia eyaletindeki iki okulu eşi Jill Biden ile ziyaret etmesinin ardından, Washington'a hareket etmeden önce bir konuşma yaptı.

Göreve geldikten sonra açıkladıkları "Amerikan İstihdam Planı" ve "Amerikan Aile Planı" ile Covid-19'un etkilerini atlatarak "daha iyi bir geleceğe" hazırlandıklarını belirten Biden, bu süreçte toplum destek merkezlerinin de daha önem kazandığını vurguladı.

Biden, Covid-19'a karşı aşılama konusunda da ciddi yol aldıklarının altını çizerek, "Aşı üretimimizi artıracağız, böylece diğer ülkelere de yardımcı olabiliriz" değerlendirmesinde bulundu.

Ülkede yakın zamanda sürü bağışıklığına ulaşılmasının zor olduğuna ilişkin yorumlara da yanıt veren Biden, "Neyin sürü bağışıklığı olduğuna ilişkin de tartışmalar var. Benim herkesten ricam şu, lütfen hemen şimdi aşı olun" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • temel 1 hafta önce Şikayet Et
    bur usa bak biz de bize bak sonra erdoganin degerini anlarsiniz yeni nesil icin sanal ønemli bir pc cep ver dunya batsa haberleri olmaz ne zaman net gider ise o zaman dunya varmis derler kisaca yeni nesil iyi bir darbe yemesi gerek saglik yardim her hizmet icin onlar daha fazla ødeyecek belese hayat yok
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Dünyanın dört bir yanından tek ses! Katil İsrail!
Çarpıcı makale: İsrail, tarihten silinecek, ey haydutlar Osmanlı torunları geliyor...