Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika Berat Albayrak açıklaması

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Eski bakan Berat Albayrak'a yönelik suçlamalara tepki gösteren Erdoğan, "Berat Bey'in talihsizliği 'damat' sıfatının birikiminin önüne geçmesi oldu" dedi. Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da sert sözler yönelterek, "İki bakanım gidelim deyince evet derken adam zannettim" ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 22.02.2021 15:27 GÜNCELLEME 22.02.2021 16:06
Bu Habere 88 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir, Hakkari ve Nevşehir kongrelerinde konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

Ordularıyla bu aziz vatanı işgal edemeyeceklerini görenler sinsi yöntemlerle yeni araçlara başvurmuşlardır.

"EY KILIÇDAROĞLU, SENİN DE VEBALİN VAR"

Biz kendi devletinin arkasında duranlarla yol yürüyoruz. Ey CHP, ey Kılıçdaroğlu; Diyarbakır annelerinin semtine hiç uğradın mı? Diyarbakır'daki terör mağduru anneleri hiç ziyaret ettin mi? Orada neler oluyor haberin var mı?

Onurlu bir duruş sergileyerek terör örgütünü kınamak yerine hep devleti suçlayan bu kirli zihniyetin, her masumun katlinde vebali bulunuyor. Senin de vebalin var. 

CHP'NİN ALBAYRAK'A SUÇLAMALARI

CHP şürekası, eski Hazine Bakanı Berat Albayrak'ı ve onun nezdinde tüm ailemi ve şahsımı hedef alıyor. Ülkenin ve milletin hayrına en küçük bir sözlerine ve duruşlarına şahit olmadığımız CHP yöneticilerinin hezeyanlarıyla uğraşmayı zül addettiğimiz için önce bu kampanyayı görmezden geldik. Ancak bu iş artık siyaset boyutunu aşıp bir insan olarak sahip olduğumuz temel hak ve özgürlüklere; özellikle ailemize saldırı boyutuna varınca ağızlarının payını vermek üzerimize vazife oldu.

İzmir'in en büyük talihsizliği, CHP'nin başındaki zatın bu şehrin milletvekili sıfatıyla Meclis'te yer almasıdır.

Onun için de kendisine cevaplarımı bu şehirden vermemin daha doğru olacağına inanıyorum. 

"ADAM ZANNETTİM"

Bakanlarımız gidip CHP Genel Başkanı'nı bilgilendirelim dedi, ben de evet dedim.

CHP'nin başındakini adam zannettim. Gitsinler anlatsınlar dedim. Diyorlar ya haberimiz yok. Esas kaynağından anlatsınlar istedim. Belgeleriyle, bilgileriyle hangi soruyu sorarlarsa cevaplayın dedim.

İkili görüşmelerden sonra Meclis'te maalesef tamamıyla sınır aşan lafıyla bu iki arkadaşıma edep dışı her şeyi yaptılar. 

Dertlerinin hakikat olmadığını, kendilerine tebliğ edilen misyonu yerine getirmeyi sürdüreceklerini elbette biliyoruz. 

"BERAT ALBAYRAK'IN TALİHSİZLİĞİ 'DAMAT' SIFATININ ÖNE GEÇMESİ OLDU"

Berat Bey'in önce enerjide ardından ekonomide ifa ettiği görevlerdeki en büyük talihsizliği 'damat' sıfatının bu alanlardaki birikimi ve gayretinin önüne geçirilmiş olmasıdır. Eğer herhangi bir siyasetçi olarak bu işleri yapsaydı kendisiyle ilgili değerlendirmeler daha objektif yapılabilirdi. 

Türkiye'nin son dönemde enerji alanında attığı adımların temelinde Berat Bey'in bakanlığı döneminde yaptığı stratejiler yer alıyor. Bunu başardığı için çıldırıyorlar.

Berat Bey aleyhine kampanyanın amacı bilgi almak değil. Berat Bey de hukuk çerçevesinde yargıda hakkını arayacaktır. Aynı şekilde biliyorsunuz ben de birçok dava açtım. Açtığım her davayı da kazanıyorum. Tayyip Erdoğan'a, ailesine, çalışma arkadaşlarına saldırarak bizi hedeflerimizden uzaklaştıramazlar. 

MERKEZ BANKASI'NIN REZERVİ 95 MİLYAR DOLAR

Göreve geldiğimizde 27,5 milyar dolar döviz rezervi vardı Merkez Bankası'nın. Şimdi 95 milyar dolar döviz rezervimiz var.

Bay Kemal, ey Faik Öztrak, bilir misiniz şu anda bizim IMF'ye bir Allah kuruşu borcumuz yok, bitti bu iş. 

Küresel tedarik zincirlerinin ciddi yaralar aldığı, üretimden istihdama küresel ekonominin her alanda daraldığı bu dönemde de Berat Bey'in sorumluluğunda aldığımız hızlı ve etkin tedbirlerle ülkemizin süreci en az zararla geçirmesini sağladık.

KAYYUM ATAMALARI

Üretimin durduğu, Kandil'e devletin verdiği paranın gönderildiği, hizmetin olmadığı yerlere bugün de yarın da kayyum atamaya devam edeceğiz.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 88
 • Diyarbekri 5 gün önce Şikayet Et
  chpkaka, Türkiye'nin başına gelen en büyük musibettir. Yalancı ve ikiyüzlüdürler. Dünyada eşi ve benzerleri yoktur.
  Cevapla
 • alperen 5 gün önce Şikayet Et
  muharrem inceden sonra merkezleşmeye, gündem değiştirmeye çalışan CHP, şeref ve ahlak yoksunu olarak yine bizim bildiğimiz CHP
  Cevapla
 • zzz 5 gün önce Şikayet Et
  reisim bunlarda ne adamlık ne insanlık ne din iman var balçık çamuru gibiler aynı bulaştımı temizlemesi zor ben hep duacıyım size ALLAH yar ve yardımcınız olsun
  Cevapla
 • yasin 5 gün önce Şikayet Et
  ülkemizde aşırıderece ötekileşmebasladı bian önce bunun önüne geçilmelidir.. Reis size gelince artık su kısıtlamaları kaldırsanızda işimize dönsek
  Cevapla
 • Bekir 5 gün önce Şikayet Et
  Chp zihniyeti beni hep korkutmustur. Hedefinde surekli din olan bir yapidan bahsediyorum. Kendilerine surekli avrupayi ornek almaya calisiyorlar. Avrupalilarla uzun yillar calismis biri olarak soyluyorum. Yemin ediyorum bizim dinimiz kulturumuz bize yeter. Lafa gelince demokrat olurlar ama nedense bu demokrasinin icine inancli insanlarin giyimlerini veya ibadetlerini hazmedemezler. Cok farkli bir tür bunlar ve malesef islam cografyasina kene gibi yapismis durumdadir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dev projede kriz büyüyor: F-35 yerine F/A-18 Super Hornet!
Vatandaşın sağlığı ile derdin ne Kılıçdaroğlu?