CHP'li vekil Sevda Erdan Kılıç'ın yalanına İzmir Valiliği'nden açıklama!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören hastadan ücret istendiği yalanını paylaşan CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç ve bu yalanı haber yapan Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerine İzmir Valiliği'nden cevap geldi. Yapılan açıklamada iddianın gerçeği yansıtmadığı 'sosyal güvencesi olmayan Kovid-19 tanılı hastalardan ücret talebi yönünde bir uygulama olmadığı' ifade edildi.

CHP'li vekil Sevda Erdan Kılıç'ın yalanına İzmir Valiliği'nden açıklama!
CHP'li vekil Sevda Erdan Kılıç'ın yalanına İzmir Valiliği'nden açıklama!
GİRİŞ 13.01.2021 22:33 GÜNCELLEME 13.01.2021 22:33
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Valilikten yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında, "Torbalı Devlet Hastanesinde Kovid-19 tanısı ile tedavi gören hastadan tedavi ücretlerinin istendiği ve parayı ödemeyince tutanakla taburcu edildiği" şeklinde haberlerin yer aldığı hatırlatıldı.

Buna ilişkin basın açıklaması yapma zorunluluğunun ortaya çıktığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Söz konusu hastanın Kovid-19 tanısı ile 3 gün süreyle Torbalı Devlet Hastanesinde takip ve tedavisi yapılmıştır. Bu süreçte hastane idaresi tarafından kendisinden herhangi bir ücret talep edilmemiş olup konu taburculuk sırasında durumun servisteki personellerince tutanak altına alınmasından ibarettir. Sağlık Bakanlığımızın ve yerel idarenin sosyal güvencesi olmayan Kovid-19 tanılı hastalardan ücret talebi yönünde bir uygulaması bulunmamaktadır."

YORUMLAR 21
 • Furkan ERGUN 2 gün önce Şikayet Et
  Haberin yalan olduğu attığı paylaştığı art niyetli mesajdan bile anlaşılıyor. Nasıl olsa buna balıklama atlayacak gazeteleri var. Azıcık aklı olsa sağlık bakanına sorar öğrenirdi.
  Cevapla
 • xxlxx 2 gün önce Şikayet Et
  Ben bu yalanları söyleyenlere değil inananlara kızıyorum.
  Cevapla
 • istanbul 2 gün önce Şikayet Et
  senin genel baskanin zamanında ölüyü diriyi rehine alıyordu.
  Cevapla
 • haktan 2 gün önce Şikayet Et
  İzmir deki tüm hastahanelerin yönetim kadrosunda, kayıt kabul ve taburcu yapılma işlemlerinin yapıldığı birimlerde görev yapan tüm personelin iyi araştırılması, buralarda çalışan hükümete muhalif fikirdeki kişilerin hükümeti yıpratmak için ne fırıldaklar döndürdükleri bu tür yalan haberleri kendi yandaşlarına aktardıkları aşikardır. Sağlık Bakanlığını uyarıyorum.
  Cevapla
 • Mizah 2 gün önce Şikayet Et
  Ya bari olacak bir yalan söyleyin , hayatınız yalan bitse de siz de bizde kurtulsak.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trabzonspor 1 puanı uzatmalarda kurtardı
Ocak 2021 otomobil kampanyaları: Toyota, Peugeot, Opel, Kia, Seat...