İçeri alınmadı: İngiltere'nin başkenti Londra'da mini darbe

Askeri darbeyle siyasi krizin yaşandığı Myanmar'ın Londra Büyükelçisi Kyaw Zwar Minn'in askeri ataşe tarafından elçilik binasına girişi engellendi.

İçeri alınmadı: İngiltere'nin başkenti Londra'da mini darbe
İçeri alınmadı: İngiltere'nin başkenti Londra'da mini darbe
GİRİŞ 08.04.2021 08:59 GÜNCELLEME 08.04.2021 09:08
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Myanmar'da 1 Şubat darbesinin ardından sokaklarda tansiyon düşmüyor. Ülkedeki darbe girişimini eleştirdiğini ifade eden Myanmar'ın Londra Büyükelçisi Kyaw Zwar Minn'in, askeri ataşe tarafından elçilik binasına girişi engellendi. Konuyla ilgili gazetecilere konuşan Minn, askeri ataşenin personelden elçilik binasını terk etmesini istediğini ifade etti. Askeri ataşenin kendisine artık ülkeyi temsil etmediğini söylediğini ifade eden, Minn yaşadığı olayı "Londra'nın ortasında küçük bir darbe" olarak da nitelendirdi.

ÜLKEDEKİ PROTESTOLARDA CAN KAYBI 581'E ÇIKTI

Myanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı başlatılan protestolar sürüyor. Güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu yaşamını yitirenlerin sayısı 581'e çıktı. Myanmar ordusu, 8 Kasım 2020 seçimlerinde hile yapıldığı iddialarının ortaya atılması ve ülkede siyasi gerilimin yükselmesinin ardından 1 Şubat'ta yönetime el koymuştu. Myanmar ordusu ülkenin fiili lideri ve Dışişleri Bakanı Aung San Suu Çii başta olmak üzere pek çok yetkiliyi ve iktidar partisi yöneticisini gözaltına almış ve bir yıllığına olağanüstü hal ilan etmişti.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
aung san suu çii
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Libas 2 hafta önce Şikayet Et
  Her ülkenin elçisi mecbur mu sizin gibi takım elbise giyip , yular takmaya? Dedenin dedesinin elçilerine bir bak onlar nasıl giyiniyorlar mış?
  Cevapla
 • sde 2 hafta önce Şikayet Et
  darbeyi yaptıran kesin ingilizdir
  Cevapla
 • Hasan 2 hafta önce Şikayet Et
  Aung San Suu Kyi nin kocasi ingiliz
  Cevapla
 • Kanal 7 2 hafta önce Şikayet Et
  Bu nasıl elçi bildğin bekçi gibi spor ayakkabıyla kraliyet elçiliğine gelmiş pehh
  Cevapla
 • murtaza 2 hafta önce Şikayet Et
  dünyada darbeler moda olmaya başladı
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Tatile çıktı hayatı değişti! Talebe yetişemiyor
Bakan Soylu'dan Thodex açıklaması